Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest popularnym pupilem. Z uwagi na swoje niewielkie wymiary może być świetną alternatywą dla tych z nas, dla których niemożliwe jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie ma wygórowanych wymogów, w kwestii żywienia – jest zwierzakiem żywiącym się roślinami, przede wszystkim sianem. Dietę świnki morskiej powinno się uzupełniać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Musimy zagwarantować śwince ciągły dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej ze ściółką oraz odpowiednimi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej możemy zakupić standardową klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy z pewnością w każdym sklepie zoologicznych lub w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, ponieważ zwierzęta te nie przepadają za wspinaniem się. Z tego powodu ważna jest wielkość dna klatki. Spód klatki zwykle jest plastikowy, a pręty metalowe. Najmniejszym wymiarem klatki jest 80x50x40cm, poleca się wybrać objętość większą, w szczególności jeśli zamierzamy hodować w niej więcej świnek.Ważnym jest, by pręty w klatce nie były rozstawione w dużych odległościach, ponieważ grozi to zaklinowaniem się świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się wyłożyć ściółką i\oraz dobrać odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj podłożem klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze nadają się do wyłożenia klatki. Wadą trocin jest pylenie oraz wylatują z klatki. Inną możliwością może być granulat, wykazujący się wysoką chłonnością, ale bywa trochę twardszy w porównaniu do trocin. Ponadto są dostępne maty dla gryzoni, dzięki którym nietrudno dbać o porządek w klatce, ale ich minusem jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie lubią.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Aby uprzyjemnić mieszkanie naszej świnki morskiej warto umieścić w niej potrzebne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka będzie czuć się bezpiecznie, ponieważ będzie miała norkę, gdzie może udać się na odpoczynek lub ochłonąć, gdy pierwszy raz przyniesiemy ją do domu.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Transportery-i-akcesoria-32901.html transporter dla psa

.