Rodzaje kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, że dla przykładu kuwety zadaszonej, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość zgadza się, aczkolwiek widnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się zapamiętać o właściwym wymiarze. Niektóre z nich są uzbrojone w ramkę, aby bez problemu podtrzymywać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaplanowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zamiata zanieczyszczenia do pojemnika, czy do ścieków. W budowie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje na dół. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które częstokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, albowiem może wytwarzać problem przy wejściu. Gdy tylko kot już osiągnie 12 tydzień życia, można zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, w tym celu, by wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kocię kocha rozkopywać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, aczkolwiek było na górze napisane – należy uważać, iż poszczególne kotki mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można ustawić do środka kuwetę, gdy nadejdzie taki przypadek, bo ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Wskazane jest również kupić wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Zwirki-32976.html

.