Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest wspaniałą szansą, aby dać czas naszemu pupilowi. Podróż razem z ulubionym psem to rewelacyjna możliwość, odpocząć, w tym samym czasie dając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłowarto myśleć o kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą efektywnością i niską ceną. Są dostępne dla psów wielu wymiarów, dlatego z łatwością dostaniemy średnicę odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne albo lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do wagi psa, należy zatem przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciw kleszczom i przeciwpchelne, więc umożliwiają kompleksową ochronę psa. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w trawie, na przykład labradory, wymagają zwiększonej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, gdyż infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie potrzebna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w formie zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić naszego psa w trakcie letniej wycieczki trzeba zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

obroża na kleszcze

.