sobota, 23 listopada 2024r.

Studio mod

Portal o biznesie, poradach i zagadnieniach lifestylowych

Ile kosztuje polerowanie lamp samochodowych?

unnamed file 5

Z biegiem czasu również reflektory samochodowe ulegają starzeniu się. Warto pamiętać, że podobnie jak karoseria samochodu, również te elementy nieustannie narażone są na zmienne warunki atmosferyczne i czynniki mechaniczne. Może to wywołać efekt matowienia kloszy, które przy dłuższym bagatelizowaniu niekorzystnie wpływają na wygląd samochodu. Na szczęście da się pozbyć się niekorzystnego efektu wykorzystując profesjonalne systemy polerskie. Jak przebiega regeneracja reflektorów?

Co wchodzi w skład kompleksowego procesu?

Regenerację świateł rozpoczął mycie lamp, które pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia, pozostałości smarów czy owadów z jego powierzchni. W kolejnym etapie są one rozbierane na części i poszczególne elementy poddaje się konserwacji.

Następnie mechanik zdejmuje powłokę odbłyśnika i przygotowuje go do nałożenia nowej powłoki. Po oczyszczeniu powierzchni pokrywa się ją cienką warstwą pokładu – specjalnego środka o charakterystyce metalu.

Właściwą warstwę zabezpieczającą przygotowuje się z wykorzystaniem metalizacji próżniowej. W dalszej kolejności następuje polerowanie klosza, która stanowi kwintesencję regeneracji lamp. Do tego celu używa się specjalną maszynę obrotową oraz pasty polerskie. Hurtownia udostępnia produkty o różnej gradacji ziaren, które ułatwiają przeprowadzenie tego zadania.

Ile trwa regeneracje reflektorów?

Jeśli decydujemy się jedynie na polerowanie klosza reflektora, proces może być znacznie krótszy. Doświadczony operator obejdzie się w tym przypadku bez demontażu lampy. Usługa zwykle zajmuje około dwóch godzin.

Kompleksowa regeneracja reflektora jest znacznie dłuższa. Warsztaty samochodowe zwykle deklarują możliwość przeprowadzenia renowacji w ciągu jednej doby. Zwiększenie długości czasu wynika bowiem z szeregu dodatkowych zadań, które przeprowadzane są przed wykorzystaniem systemów polerskich.

Jaki jest koszt takiej usługi?

Różny stopień zaawansowania prac przekłada się również na koszty. W sytuacji, gdy do odświeżenia lamp stosujemy jedynie systemy polerskie, za usługę trzeba zwykle zapłacić kwotę od 80 do 200 złotych za cały zestaw lamp. 

Gdy zdecydujemy się na pełną regenerację, stawka może być wyższa, zwykle wynosi 200-400 od pojedynczej sztuki. Na taką usługę decydują się właściciele pojazdów, w których reflektory są już mocno zużyte. Choć proces jest stosunkowo drogi, daje długotrwałe efekty. Decydując się na jednorazowy wydatek w renomowanym serwisie samochodowym możemy przywrócić lampom blask, który utrzymywał się będzie przez długie lata!