Dlaczego niektórzy pacjenci rezygnują z leczenia kanałowego zębów? Jakie są zalety leczenia kanałowego i dlaczego nie należy z niego rezygnować?
Leczenie kanałowe zębów to jeden z najskuteczniejszych sposobów, jeżeli chodzi o ratowanie bardzo zniszczonego uzębienia. Jest to leczenie, które wiąże się z większą ingerencją w zęba, jednak prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala na zachowanie zęba, a tym samym uniknięcie jego utraty. Są jednak pacjenci, którzy świadomie rezygnują z takiego leczenia. Poznaj konkretne powody, jakimi kierują się tacy pacjenci i sprawdź, co może zaoferować leczenie kanałowe.
Z jakich powodów pacjenci rezygnują z leczenia kanałowego?
Istnieje wiele mitów na temat leczenia endodontycznego. Pacjenci obawiają się bólu podczas leczenia, ale także po zakończonym zabiegu. Często pojawiają się też obawy związane z tym, iż pacjent po zabiegu będzie musiał brać antybiotyki.
Czego jeszcze boją się pacjenci? Otóż należy tu wspomnieć o obawach związanych z małą efektywnością przeprowadzonego leczenia. Musisz jednak wiedzieć, że wyżej wymienione obawy są zupełnie bezpodstawne. Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie czuje żadnego bólu.
Poza tym konieczność przyjmowania antybiotyków zdarza się bardzo rzadko. Tutaj wszystko zależy od stopnia zaawansowania próchnicy i zniszczenia zęba. Leczenie kanałowe przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę jest całkowicie bezpieczne, dlatego nie należy rezygnować z takiego leczenia, jeśli jest ono konieczne.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław – metoda leczenia, która da jeszcze lepsze efekty
Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław to nowoczesne rozwiązanie stosowane w stomatologii. Podczas zabiegu wykorzystywany jest mikroskop. Urządzenie to pozwala na przybliżenie wnętrza zęba i dokładniejsze jego oczyszczenie.
Zastosowanie mikroskopu w momencie leczenia kanałowego daje też szanse na uratowanie zębów, co bez tej zaawansowanej techniki mogłoby nie być skuteczne. Samo leczenie przeprowadzane jest w taki sam sposób, jak tradycyjne leczenie, jednak tutaj dodatkowo specjalista korzysta z mikroskopu. Stanowi to też większe udogodnienie dla stomatologa, ponieważ w ten sposób może idealnie oczyścić kanały zęba.
Metoda ta jest oczywiście droższa od zwykłego leczenia, ale skuteczność leczenia zdecydowanie przewyższa koszty. Leczenie pod mikroskopem cena zaczyna się od około 750 zł. Należy wiedzieć, że na ostateczną wysokość kosztów wpływa ilość kanałów w zębie.
Czy musisz się obawiać leczenia kanałowego?
Leczenie kanałowe tak samo, jak wiele innych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym może nie należeć do tych najprzyjemniejszych. Ważną informacją jest jednak to, że żaden zabieg nie wiąże się z bólem.
Obecnie pacjentom podawane jest znieczulenie, co daje możliwość przeprowadzenia zabiegów bez bólu. Jest to duży komfort dla pacjentów oraz ułatwienie dla stomatologów, którzy mogą przeprowadzić zabieg w szybki i skuteczny sposób.
Wszelkie mity dotyczące leczenia endodontycznego nie mają odzwierciedlania w rzeczywistości. Poza tym każdy przypadek jest inny dlatego też to, czy pojawią się ewentualne powikłania, zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta.