Zęby implanty ile kosztują? Kiedy można skorzystać z darmowego leczenia?
W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych specjalizacji stomatologicznych, które pozwalają cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Oprócz samego leczenia powstałych ubytków pacjenci mogą także liczyć na uzupełnienie brakujących zębów za pomocą implantów. Jest to metoda, która zyskała dużą popularność, ale jakie dokładnie koszty należy ponieść, podczas wyboru takiego leczenia?
Implant zęba – ile kosztuje?
Koszty leczenia w gabinecie stomatologicznym są dosyć zróżnicowane, ponieważ są one uzależnione m.in. od lokalizacji oraz samego gabinetu, w którym zdecydujemy się na leczenie. Warto również wiedzieć, że cena za implant to nie jedyne wydatki, jakie będzie musiał ponieść pacjent. Ceny implantów zaczynają się od około 1500 zł, jednak ostateczna kwota zależy od indywidualnego procesu leczenia pacjenta.
Oczywiście przed założeniem implantu stomatolog musi wykonać szereg badań, a więc do kosztów związanych ze wstawieniem implantu trzeba doliczyć m.in. zdjęcie rtg zębów Białystok, czy pierwszą wizytę u specjalisty. Co więcej, rtg zęba jest wykonywane nie tylko przed wszczepieniem implantów, ale również po założeniu, aby sprawdzać stan nowych zębów.
Czy można wszczepić implanty na NFZ?
Jak wiadomo wydatki związane z implantami zębów, są dosyć duże. Niestety pomimo wysokich kosztów ten proces leczenia nie jest refundowany. Nowoczesne technologie dotyczące wszczepiania implantów są dostępne wyłącznie dla osób, które będą w stanie zapłacić za nie sami.
Nie oznacza to jednak, że pacjenci nie korzystają z możliwości uzupełniania brakujących zębów za darmo, ponieważ NFZ refunduje takie zabiegi, ale nie obejmuje to stałych implantów zębów. Jedynym wyjątkiem, który umożliwia skorzystanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, jest wypadek, w wyniku którego pacjent stracił zęby. Wtedy może on liczyć na refundację, dzięki której będzie mógł znów cieszyć się pięknym uśmiechem.
Jaki rodzaj implantu wybrać?
Jeżeli zdecydujemy się na wstawienie implantów, musimy wiedzieć, jakie ich rodzaje są dostępne. Obecnie w gabinecie stomatologicznym pacjenci do wyboru mają implanty tytanowe i cyrkonowe, które są wytrzymałe i mają dobre opinie wśród pacjentów i stomatologów.
Ważne jest to, aby implant ostatecznie został wybrany przez specjalistę, ponieważ to lekarz stomatolog ma odpowiednią wiedzę na ten temat. Poza tym implant musi być dobrze założony, tak, aby nie został on odrzucony. Warto więc pamiętać o tym, żeby gabinet stomatologiczny, który wybierzemy, miał dobre recenzje osób, które już korzystały z usług.